POZNAJ NAS
Klub Integracji Społecznej KOMPAS – pomagamy dotrzeć do właściwego portu
Klub Integracji Społecznej (KIS) KOMPAS prowadzony przez Fundację Aktywni Dłużej, to inicjatywa stworzona z myślą o osobach, które pragną odzyskać pewność siebie, odbudować swoje relacje społeczne i zwiększyć szanse na rynku pracy. Utworzony w 2023 roku dzięki wsparciu Gminy Stare Babice, Klub KOMPAS pomaga osobom zagrożonym wykluczeniem wyznaczyć właściwy kierunek rozwoju i reintegracji.
Działania Klubu KOMPAS opierają się na wdrażaniu koncepcji aktywnej polityki społecznej, której mottem jest „praca zamiast zasiłku”. W ramach tej idei KOMPAS stawia na lokalną integrację – zarówno instytucji, środowisk, jak i samych ludzi, tworząc platformę do współpracy i rozwoju. Dzięki wsparciu Gminy Stare Babice, KIS KOMPAS oferuje szereg bezpłatnych zajęć – od warsztatów grupowych po indywidualne sesje terapeutyczne. Wszystkie te działania mają na celu budowanie pozytywnego wizerunku uczestników, wzmacnianie ich wewnętrznego potencjału oraz zwiększanie szans na rekonstrukcję własnej pozycji społecznej i zawodowej.
Misja
Pomagamy wyznaczyć właściwy kierunek
Wizja
Tworzymy platformę do odbudowy, kształtowania i podtrzymania umiejętności uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym
Strategia
Proponujemy szereg aktywności – warsztatów i spotkań budujących pozytywny wizerunek siebie, wzmacniających istniejący potencjał i zwiększających szanse na rekonstrukcję własnej pozycji społecznej i zawodowej. Klub Integracji Społecznej „Kompas” powstał z myślą o mieszkańcach Gminy Stare Babice. Chcemy pomóc naszym podopiecznym w „nawigacji” do właściwego portu.
Zajęcia Klubu KOMPAS
- Warsztaty rozwojowe
- Warsztaty budowania relacji rodzinnych i społecznych
- Warsztaty technologii informacyjno – komunikacyjnych
- Warsztaty redukcji stresu
- Indywidualne zajęcia z psychologiem
- Indywidualne zajęcia z doradcą zawodowym
Zespół trenerów Klubu Integracji Społecznej KOMPAS to grupa doświadczonych specjalistów, terapeutów i instruktorów, którzy posiadają bogate doświadczenie w pracy z osobami znajdującymi się w trudnych sytuacjach życiowych. Ich kompetencje i zaangażowanie są gwarancją, że każdy, kto zdecyduje się skorzystać z oferty Klubu, otrzyma profesjonalne wsparcie dostosowane do indywidualnych potrzeb.
Co mówią o nas nasi uczestnicy?
Zajęcia Klubu Integracji Społecznej KOMPAS odbywają się w:
KLUB MIESZKAŃCA
przy szkole podstawowej w Starych Babicach
ul. Polna 40
DOM KULTURY
Stare Babice w Zielonkach Parceli
ul. Południowa 2
Zapraszam Cię do kontaktu
Małgorzata Baranowska,
koordynatorka Klubu Integracji Społecznej KOMPAS w Starych Babicach
Nasz zespół
Jestem założycielką Stacji Relaksacja i instruktorką Szkoły Jogi Halasana, która działa na terenie Starych Babic. Od 2007 roku zajmuję się poprawą kondycji psychofizycznej mieszkańców Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Jestem także współzałożycielką i prezeską Fundacji Aktywni Dłużej, która także od 2023 roku prowadzi Klub Integracji Społecznej KOMPAS.
Jako socjolożka i menadżerka sportu posiadam różnorodne wykształcenie w zakresie rekreacji ruchowej, terapii ruchem i fizjoterapii. Ukończyłam m.in. studia podyplomowe „Joga i Relaksacja” na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz „Fizjoterapia w Sporcie” w Wyższej Szkole Rehabilitacji. Ruch, jako narzędzie do podnoszenia sprawności, zwiększania świadomości ciała oraz kształtowania prawidłowych nawyków postawy, jest moją pasją i kierunkiem kształcenia.
Z jogą mam do czynienia od 2002 roku, co umożliwia mi prowadzenie zajęć opartych na zrozumieniu różnorodnych potrzeb uczestników, niezależnie od ich poziomu zaawansowania. Wykorzystuję różne systemy treningowe i techniki jogi, formy i metody relaksacji dając uczestnikom lepsze samopoczucie, poprawiając zdrowie, zmniejszając ograniczenia wynikające z wieku i przebytych urazów.
Największą wagę przywiązuję do holistycznego podejścia, czerpiąc z wiedzy o anatomii, funkcji taśm ruchowych i struktur powięziowych, dlatego każde moje zajęcia to dawka ogólnorozwojowego ruchu we wszystkich płaszczyznach, zbilansowane proporcje ćwiczeń kształtujących gibkość i wytrzymałość, ćwiczenia poprawiające kondycję kręgosłupa i siłę mięśni głębokich, aby w pełni cieszyć się sprawnością.
Od 17 lat intensywnie angażuję się w poprawę dobrostanu psychofizycznego społeczności lokalnej, prowadząc własną szkołę jogi oraz organizację pozarządową – Fundację Aktywni Dłużej, której celem jest wspieranie seniorów i osób zagrożonych wykluczeniem z terenu Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Fundację rozwijam wspólnie z mężem, a jej działania z roku na rok rozszerzają się, obejmując opieką ponad 100 beneficjentów.
Przed rozpoczęciem własnej działalności zdobywałam doświadczenia zawodowe pracując dla dużych warszawskich organizacji pozarządowych, gdzie koordynowałam projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, marketingu społecznego a także prowadziłam monitoringi lokalnych projektów na terenie całej Polski.
Małgorzata Baranowska
Sara Piotrowska
Jestem dyplomowaną terapeutką zajęciową oraz absolwentką pielęgniarstwa. Terapię zajęciową uważam za swoje powołanie, a swoje obowiązki traktuję z pełnym profesjonalizmem i zaangażowaniem. Jestem kreatywna, odpowiedzialna oraz otwarta na ludzi. Cały czas pogłębiam wiedzę i stosuję nowoczesne formy opieki oraz terapii. Ukończyłam Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku Terapia Zajęciowa, a obecnie kontynuuję studia II stopnia w tej specjalizacji.
Posiadam także licencjat AWF w zakresie pielęgniarstwa. Pracuję jako terapeutka oraz twórczyni treści edukacyjnych, promując terapię zajęciową w mediach społecznościowych. Tworzę edukacyjne materiały na temat terapii zajęciowej, rozpowszechniam wiedzę w społeczeństwie, opracowuję karty pracy, materiały oraz ćwiczenia zarówno dla specjalistów, jak i osób niebędących specjalistami. Pracuję indywidualnie z klientami w zakresie terapii zajęciowej, wspierając codzienne funkcjonowanie, kreatywne spędzanie czasu, budowanie interakcji ze środowiskiem oraz rozwój procesów poznawczych.
Prowadzę treningi pamięci, terapię ręki oraz kinezyterapię. W mojej pracy wykorzystuję również elementy integracji sensorycznej.
Jestem Trenerką Biznesu, Trenerką Kompetencji Miękkich oraz Coachem. Specjalizuję się w rozwoju kompetencji miękkich zarówno w branży biznesowej, jak i w szeroko pojętym rozwoju osobistym. Oferuję usługi w zakresie przemówień publicznych, zarządzania sobą w czasie, budowania zespołu, asertywności, komunikacji interpersonalnej, zarządzania stresem i emocjami, budowania pewności siebie, wspierania firm w ich rozwoju, life coachingu, business coachingu oraz treningu mentalnego. Pracuję również z elementami psychologii w pracy ze sportowcami i nie tylko.
Mam na swoim koncie około 200 godzin sesji coachingowych, 500 godzin spędzonych na sali szkoleniowej oraz 10-letnie doświadczenie jako wykładowczyni akademicka. Ukończyłam Szkołę Coachów oraz Szkołę Trenerów Biznesu Grupy SET, studia podyplomowe z Zarządzania Oświatą, kurs z Psychologii Sportowej w Niepublicznej Placówce Kształcenia Ustawicznego „For Fame” oraz wiele szkoleń prowadzonych przez czołowych mówców inspiracyjnych w Polsce.
Jestem autorką kilku książek oraz ponad 20 artykułów naukowych. Jako przedsiębiorczyni, każdego dnia podejmuję wyzwania wraz z klientami z różnych branż, towarzysząc im w ich rozwoju. Dzięki dużej wiedzy, doświadczeniu oraz wrodzonej empatii, efektywnie prowadzę szkolenia na wielu poziomach w firmach, urzędach oraz instytucjach.
Anna Kazimierczak
Zbigniew Baranowski
Od ponad 20 lat łączę dwie ścieżki zawodowe – pierwszą związaną z komunikacją, drugą z rekreacją ruchową. Moim celem jest osiągnięcie mistrzostwa w obu dziedzinach, dzięki czemu mogę w bardziej efektywny sposób docierać do moich klientów.
Ze szkołą Jogi Halasana jestem związany od początku jej działania. Jestem także współzałożycielem i wiceprezesem Fundacji Aktywni Dłużej, która wspiera seniorów powiatu Warszawskiego Zachodniego w budowaniu dobrej kondycji psychofizycznej. Nasza organizacja działa także na rzecz reintegracji społecznej, rodzinnej i zawodowej swoich podopiecznych.
Jestem absolwentem Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych w obszarze marketingu i zarządzania oraz marketingu cyfrowego. Równolegle realizowałem liczne kursy i studia podyplomowe w zakresie rekreacji ruchowej.
Ukończyłem studia podyplomowe na Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego o specjalności „Trener personalny”, jak również zdobyłem uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej w zakresie hatha jogi, oraz certyfikację trenera automasażu mięśniowo-powięziowego.
Moje doświadczenie obejmuje także warsztaty z technik jogi psychosomatycznej, Akademii Antystresowej oraz mindfulness, a także wieloletnią praktykę Aikido – japońskiej sztuki walki, w której posiadam czarny pas i uprawnienia instruktorskie. Łącząc doświadczenia jogi i filozofię Aikido, tworzę unikalne podejście, które przynosi spokój umysłu i sprawność ciała, wspierając elastyczność i kreatywność w codziennych wyzwaniach.
Od ponad 20 lat pracuję także w branży medialnej, mając na koncie projekty z zakresu komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej dla firm o zasięgu ogólnopolskim. Moje blisko 10-letnie doświadczenie jako rzecznik prasowy dużej instytucji pozwoliło mi wyspecjalizować się w komunikacji kryzysowej, komunikacji poprzez media społecznościowe oraz komunikacji wewnętrznej. Moje doświadczenie obejmuje również pracę w mediach ogólnopolskich.
Ukończyłam Wydział Psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Obecnie jestem w trakcie nauki w 4-letnim Studium Psychoterapii w nurcie psychodynamicznym, które posiada rekomendację Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz atest Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Posiadam wieloletnie doświadczenie biznesowe, a obecnie współpracuję z fundacją Źródło Zmian w Warszawie i współprowadzę dyżury psychologiczne w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Starych Babicach. Udzielam konsultacji psychologicznych, wspieram osoby w stanach kryzysu psychicznego, prowadzę działania interwencyjne i psychoedukacyjne oraz pomagam w pogłębianiu kontaktu z własnymi emocjami.
Anna Piontek
Beata Sikorska-Dutka
Jako mentorka, tutorka i terapeutka w nurcie ACT (Terapii Akceptacji i Zaangażowania), z pasją do IFS (Systemu Wewnętrznej Rodziny), od kilkunastu lat jestem związana z edukacją. Pracuję jako nauczycielka filozofii i etyki. Współtworzyłam inicjatywę edukacyjną Pole Relacji (polerelacji.pl). Prowadzę procesy coachingowe dla klientów indywidualnych i biznesowych. Współtworzyłam program, który obejmuje warsztaty grupowe i indywidualne sesje coachingowe dla kobiet potrzebujących wsparcia w procesie zmian w życiu osobistym i zawodowym, a także cykl warsztatów dla rodziców zainteresowanych budowaniem wspierających relacji rodzinnych (beandchange.com oraz punktoparcia.pl).